Ohjelma

Lataa PDF -tuloste ohjelmasta itsellesi, ilmoitustaululle tai tulostettavaksi ja jaettavaksi eteenpäin täältä…

Torstai 18.8. Aleksanterin kirkko

19.00 Yleisötilaisuus ”Suomi sydämellä – elämän janoa” Aleksanterin kirkossa

  • Manuel Rautalahti
  • Minnamaria Tammisalo
  • todistuspuheenvuoro
  • musiikki: Eve & Ossi
  • rukouspalvelu

Perjantai 19.8. Teopolis

8:00 SAAPUMINEN, ILMOITTAUTUMINEN JA TULOKAHVIT

9:00 Ylistystä ja rukousta

  • Tervetulosanat: Timo Lehikoinen ja Ilkka Rytilahti
  • musiikki: Marianne Salminen ja bändi

10:00 Sydämet yhteenliitettyinä

  • Iida Hovi ja Petri Välimäki
  • musiikki: Marianne Salminen ja bändi

12.00 Lounas

13.00 Kanavat (Lue kanavista tarkemmin täältä)

  • Pienryhmät – avain seurakunnan kasvuun, Petteri Arasalo ja Veera Tillander
  • Pyhän hengen toiminta Virossa, Joel Reinaru
  • Seurakunnanistutus 2020-luvulla, Jana & Kenno Leier
  • Evankeliointi postmodernina aikana, Tommi Karjalainen
  • Onko evankeliumimme liian pieni, Markus Nikkanen
  • Rukouksen ja esirukouksen askeleet, Tata Hermunen
  • Evankelistan rukouselämä, Antero Laukkanen
  • Armolahjat ja evankeliointi, Niki Manninen

14.30 Kahvit

15.00 Taukojumppa, Krik -Finland

15.30 Sydämet kuulolla

  • Markku & Susanne Laitinen + rukouspalvelutiimi
  • musiikki: Jaana Pöllänen ja Ville Uusitalo

17.00 Päivällinen

19.00 Yleisötilaisuus ”Suomi sydämellä – elämän hakua” Tampereen Helluntaiseurakunnassa

  • Antero Laukkanen
  • Joel Reinaru
  • musiikki: Pekka Simojoki ja Sami Asp
  • rukouspalvelu

19.00 Sydämet hoidettuina, Teopolis

  • Markku ja Susanne Laitinen + rukouspalvelutiimi
  • Juha Hynninen
  • Tata Hermunen

Lauantai 20.8. Teopolis

9:00 Ylistystä ja rukousta

  • Iida Hovi, Kai Niemelä ja Piia-Maaria Matkoski

10:00 Sydämet ja Isän strategia

  • Pyry Winter ja tiimi
  • musiikki: Samu Saarinen

12.00 Lounas

13.30 Kanavat (Lue kanavista tarkemmin täältä)

  • Pienryhmät – avain seurakunnan kasvuun, Petteri Arasalo ja Veera Tillander
  • My Friends -toiminta, Pyry Winter ja tiimi
  • Seurakunnanistutus 2020-luvulla, Jana & Kenno Leier
  • Evankeliointi postmodernina aikana, Tommi Karjalainen
  • Onko evankeliumimme liian pieni, Markus Nikkanen
  • Rukouksen ja esirukouksen askeleet, Tata Hermunen
  • Evankelistan rukouselämä, Leena Lehtinen
  • Armolahjat ja evankeliointi, Niki Manninen

15.00 Kahvit

15.30 Taukojumppa, Krik -Finland

16.00 Sydämet rohkeina

  • Hannakaisa Shehu
  • Leena Lehtinen
  • Mika Tuovinen
  • Alfaterveiset, Kai Niemelä
  • Jippu

17.30 Päivällinen

19.00 Yleisötilaisuus ”Suomi Sydämellä – elämän makua”, Teopolis

  • Toni Linjama
  • Ilkka Rytilahti
  • musiikki: Jippu
  • rukouspalvelu